0
منو دسترسی
1397/03/05 در ساعت 11:11:32

درباره موسس:

خانم فاطمه طریقت‌ منفرد مؤسس رستوران «هانی» در تهران از سال 1359 کار خود را آغاز کرد، اگرچه در آغاز کار با مخالفت جدی پدر خود رو به‌ رو بود، اما پشتکار این زن با اراده باعث شد این رستوران در رده رستوران‌ های معروف تهران قرار گیرد.

درباره موسس:

خانم فاطمه طریقت منفرد پیش از آنکه صاحب رستوران «هانی»، یکی از بزرگ‏ترین رستوران‏های تهران باشد، یک زن است، زنی که برای خانواده تلاش می‏کند و این انگیزه که از کودکی در وجود استوار و در عین حال زنانه‏ اش جریان داشته نهایتاً از او زنی می‏سازد که تنها و با استقامت، خود را محکم و با اراده سوار بر جریان زندگی می‏بیند و درسی ماندگار می‏ شود.

بیوگرافی فاطمه طریقت منفرد هانی:

فاطمه طریقت‌ منفرد در شهریور 1331 در خیابان ری تهران و در خانواده‏ای کاملاً مذهبی به‌ دنیا آمد و این جزئی از افتخارات زندگی اوست. خانواده طریقت خانواده کوچکی نبود. پدرش رستوران‏دار بود.

راز موفقیت مدیر رستوران هانی از زبان خودش

خیلی‌ ها می‌ پرسند که راز این موفقیت چیست؟ باید بگوییم رمز اصلی‌ اش این است که فاطمه طریقت‌ منفرد هیچ وقت از زیر کار در نرفته‌، حتی شاید خیلی وقت‌ ها پیش آمده که کار را به خانواده ترجیح داده‌ که درست هم نبوده، اما کاری که او انجام می‌ دهد مسئولیت سنگینی دارد و حتی فکر می‌ کند کمتر از کار یک پزشک نیست، چون یک اشتباه ممکن است حوادثی را به وجود بیاورد که جبرانش خیلی سخت باشد…

او میگوید: با این وجود تمام این سختی‌ ها و خستگی‌ ها وقتی که مردم می‌ آیند و به خاطر کیفیت کار تشکر می‌ کنند خستگی از تنم بیرون می‌ رود. خانم فاطمه طریقت‌ منفرد به شدت عاشق کارش است می‌ گوید می‌ توانست بی‌ خیال همه چیز شود ولی وجدان کاری و تعهد مانع است.


شغل مردانه با کارگران مرد، می‌ دانم که این تصور برای خیلی‌ ها وجود دارد که رستوران‌ داری یک شغل مردانه است. به عنوان یکی از معدود زنان رستوراندار ایرانی، هر چند منش و شخصیت رفتاری افراد را مهم‌ ترین عامل در انتخابشان برای کار می‌ دانم اما معتقدم کار کردن با آقایان راحتتر است. به خاطر همین بیشتر کارمندان رستورانم را مرد‌ها تشکیل می‌ دهند. در آشپزخانه‌ هانی هر چند خودم سرآشپز و رئیس هستم اما تمام آشپزهای مشغول به کار که تحت تعلیم خودم بوده‌ اند، مرد هستند.

کارگران در عین راضی بودن از ایشان را به عنوان تنها و یگانه قدرت مسلط بر کار پذیرا هستند.
فاطمه طریقت‌ منفرد هیچ وقت طوری فکر نکرد که رئیس رستوران است، پس فقط یک نظارت از راه دور داشته است. او روی کارش و غذایی که به دست مردم می‌ رساند نظارت کامل دارد چون کارش را فوق‌ العاده دوست دارد، خودش از ۱۵سالگی کار کرده‌ و از ۲۷سالگی رسماً وارد رستوران شده.

0%

سبد خرید